produkty firmy Tritex NDT


dokonaj wyboru:

Firma Tritex NDT powstała w 2007 roku w Anglii i w dniu dzisiejszym jest liderem wśród producentów ultradzwiękowych mierników grubości konstrukcji stalowych do zastosowań lądowych oraz podwodnych. Założyciele Tritex'a już w latach 80'tych skonstuowali pierwszy ręczny, wielowiązkowy, ultradźwiękowy miernik grubości. Na podstawie wieloletnich doświadczeń i przede wszystkim współpracy z użytkownikami stowrzyli gamę produktów odpowiadających ich potrzebą. Wszystkie produkty Tritex'a są projektowane i wytwarzane w Anglii. Opatentowana metoda pomiaru grubości konstrukcji stalowych nie wymaga ingerencji w konstrukcję, co zapewnia jej nienaruszenie podczas pomiarów i tym samym kosztowne prace odtworzeniowe jakie występują przy tradycyjnych metodach pomiarowych. Ponadto wszytkie produkty Tritex'a są wykonane z bezpiecznych i przyjaznych materiałów dla ludzi i środowiska zgodnie z dyrektywami RoHS i WEEE.

Triteź NDT to jeden z największych na świecie producentów wielowiązkowych, ultradźwiękowych mierników grubości konstrukcji, elementów i produktów ze stali. Oferta firmy podzielona jest na trzy obszary zastosowania: obszar morski, obszar przemysłowy oraz obszar podwodny (offshore). Urządzenia Tritex nie wymagają specjalnego przygotowywania powierzchni mierzonej, dokonują pomiarów grubości właściwego materiału nawet na bardzo skorodowanych i zabrudzonych powierzchniach, dzięki zastosowaniu wielowiązkowej, ultradźwiękowej metodzie pomiaru. Tym samym jako nieliczne na rynku są zgodne z wytycznymi i rekomendowane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Towarzystw Klasyfikacyjnych IACS. Ponadto niektóre modele mierników posiadają wbudowany serwer, który gromadzi zebrane dane pomiarowe z terenu, które można później, w biurze, zgrać bezprzewodowo do systemu komputerowego i dokonać obróbki zebranych pomiarów.

Obszar morski obejmuje zastosowania w przemyśle stoczniowym, budowie i remontach statków oraz innych konstrukcji pływających, geodezji morskiej, hydrotechnice, podczas okresowych inspekcji stanu korozji, przy odbiorach technicznych, przy nadawaniu klasy przez towarzystwa klasyfikacyjne.

Obszar przemysłowy obejmuje zastosowania w liniach przesyłowych ropy, gazu, chemikaliów, wody, a także w zbiornikach i silosach stalowych gdzie występowanie korozji może być efektem wycieków i tym samym zagrożeń dla środowiska i ludzi. Ponadto w inspekcji wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych: latarnie morskie, maszty antenowe, dźwigi, mosty, zbiorniki stalowe, cysterny, a także w zastosowaniach kontrolnych, labolatoryjnch i projekotwych.

Obszar podwodny i offshore obejmuje zastosowania przede wszystkim w inspekcji i kontroli wszelkiego rodzaju podwodnych konstrukcji stalowych, nabrzeży, ścianek, podpór, linii przesyłowych, rurociągów, cylindrów, a także w inspekcji podwodnej części kadłubów statków i innych obiektów pływających. W tym segmencie urządzenia podzielone są: na ręczne mierniki dla nurków z możliwością bieżącego monitorowania dokonywanych pomiarów na lądzie oraz mierniki montowane na wszelkiego rodzaju podwodnych robotach (ROV).